در مناطق آزاد ایران حضور یانکیها به وفور حس میشود زیرا با قیمتی منطقی به نسبت دست پرورده های آلمانی یا ایتالیایی میتوان مالک خودرویی کوپه یا کانورتیبل با قدرت باورنکردنی شد. قیمتهای متنوع به دلیل تفاوت حجم موتور یا امکانات، انتخاب را کمی مشکل کرده است. خریداران خودروهای اسپرت آمریکایی در یک رنج قیمتی میتوانند از کلاس پونیکار ۳ محصول چلنجر، ماستنگ و شورولت را هدف بگیرند و در اینجا بحث علاقه پیش میآید. نمیتوان خیلی واضح از این سه خودرو برندهای اعلام کرد زیرا همیشه جنگ بین این سه خودرو همانند بنز، آئودی و ب ام و باقی است.

این گزارش به آزمایش خودرو شورولت کامارو SS کانورتیبل تولید ۲۰۱۵ در شهر ماهشهر اختصاص داده شده و در ادامه اشارهای به نقاط قوت و ضعف آن در مقایسه با فورد ماستنگ GT خواهیم کرد.
اصالت فانتزی

بدنه خودرو شورولت کامارو در مقایسه با ۲۰۱۴ تغییری نداشته و به دلیل تغییرات چراغ عقبش هنوز انگشت انتقادات به سمتش است. کامارو آزمایش شده با دو خط مشکی روی بدنه زردرنگش زیبایی مثال‌زدنی داشت.دماغه رو به پایین کامارو، چراغ‌های زنون شبیه مردمک چشم و ورودی‌های هوا روی سپر جلو نمی‌توانند آنقدر در ذهن بیننده تأثیر‌گذار باشند زیرا سال‌هاست همینگونه طراحی شده و ظاهرش یکنواخت شده است. نصب خروجی هوای گرم موتور ۴پره مشکی‌رنگ روی در کاپوت برای چرخش بهتر جریان باد در اتاقک موتور ۸ سیلندرش کاملا منطقی است. اسپویلر یک‌تکه ثابت باریکی که روی در صندوق بار نصب شده برای کنترل نیروی رو به پایین این خودرو تلاش می‌کند.

با این خودرو شما حق انتخاب برای لذت بردن از هوای بیرون دارید و می‌توان با آزادکردن قفل سقف و فشردن دکمه کنار آیینه وسط در مدت ۱۴ ثانیه سقف برزنتی مشکی رنگ را بسته یا باز کرد. این سقف حاوی شیشه عقب مجهز به سیستم گرمکن است که به‌صورت پلکانی در ۳ قسمت درون صندوق بار عقب جمع می‌شود.کامارو کانورتیبل با نمونه کوپه در ارتفاع ۱۳ میلیمتر تفاوت دارد و با ارتفاع ۱۳۸۹ میلیمتری بلندتر است. برای اینکه راننده در کنترل خودرو هنگام پارک کردن به مشکل بر‌نخورد، ۴سنسور روی سپر عقب نصب شده و یک دوربین دید عقب کنترل فرمان چرخش زاویه خطوط راهنما به راننده یاری می‌رسانند.

اگر از ظاهر ماستنگ ۲۰۱۵ به نسبت کامارو فاکتور بگیریم، یکی از کمبودهای کامارو در مقایسه با ماستنگ دکمه روی دستگیره در جهت باز کردن قفل درهاست و نیاز به در آوردن ریموت و فشردن دکمه باز کردن قفل است. نمی‌توان از حق گذشت، عقب ماستنگ ۲۰۱۵ زیباتر از کامارو است و به‌دلیل طراحی چراغ‌های جلو کمی خشن‌تر و دلنشین‌تر است اما کامارو هم در زیبایی چیزی کم ندارد و دوستدارانش هنوز برای کامارو دست و پا می‌شکنند.
سال‌ها بدون تغییر

جای تعجب است که در سال ۲۰۱۵ بازهم نمای داخلی کامارو مشابه سال‌های گذشته بوده و هیچ تغییر جدی به چشم نمی‌آید در صورتی که در دل ماستنگ ۲۰۱۵ مدرن‌تر و تغییرات اساسی ایجاد شده است. ۴ نشانگر عقربه‌ای جلو دسته دنده همانند قبل میزان فشار روغن، دمای روغن، دمای آب رادیاتور و ولتاژ را بر عهده دارند. به نظر می‌رسد شرکت شورولت تا انبار قطعات بی‌مصرف خود را خالی نکند، به فکر تغییر در محصول پرطرفداری همچون کامارو نخواهد افتاد.

سیستم نمایشگر کیلومتر روی شیشه جلو (HUD) از سال گذشته وارد کامارو شد و آنچنان دندانگیر نیست، البته زمان انعکاس روی شیشه به جز نمایش کیلومتر دیجیتالی، دورسنج موتور و وضعیت دنده را نمایش می‌دهد. اگر در هوای سرد زمستانی به فکر گرمکن صندلی‌های کنترل برقی کامارو هستید کاملا در اشتباهید. این خودرو مجهز به سیستم فرستنده از راه دور است؛ یعنی ازطریق این سیستم می‌توانید در برقی گاراژ یا منزلتان را بدون زحمت باز کنید البته قبل از آن باید همخوان شوند. در وسط کیلومترسنج و دورسنج موتور یک صفحه نمایش کوچک قرار دارد که توسط آن می‌توان کنترل زمان خاموش شدن چراغ، میزان باد تایرها، وضعیت درها و یک منو گسترده را در دست داشت و توسط دکمه‌های روی فرمان آنها را کنترل کرد. وجود یک مانیتور ۷ اینچی رنگی لمسی و سیستم GPS با نقشه سفری می‌تواند در ارتقای زیبایی این غول آمریکایی مثبت عمل کند. اگر منطقی بخواهیم به فضای داخلی خودروهای کوپه نگاه کنیم متوجه فضای کمی تنگ ردیف عقب و اغلب بدرد نخور می‌شویم و حتی تفاوت‌هایی بین نمونه کانورتیبل با کوپه وجود دارد. از آنجا که معمولا اندام آمریکایی‌ها مانند ایرانی‌ها درشت است، طراحی و اندازه‌ها منطقی بوده مثلا ردیف جلو برای ۲نفر با اندام ورزیده و قد بلند حدود ۱۸۵ سانتیمتر به‌دلیل فضای پا ۱۰۷۱ میلیمتر و فضای عرضی ۱۴۴۵ میلیمتر کاملا مناسب است اما بدون تغییر حالت صندلی‌ها، سرنشینان ردیف عقب کمی در فشار هستند. اندازه‌های ردیف عقب برای پای سرنشینان ۷۵۹میلیمتر و شانه‌ها ۱۰۷۹ میلیمتر است البته جالب است بدانید نمونه کانورتیبل با کوپه ۱۰۱ میلیمتر تفاوت دارد و کوپه بزرگ‌تر است؛ دلیلش اتاقک نگه‌دارنده جک‌های متحرک سقف است. ارتفاع سقف در نمونه کوپه و کانورتیبل باهم متفاوت است البته در حد ۱۰ میلیمتر به‌طوری‌که نمونه کانورتیبل در ردیف جلو ۹۶۰ میلیمتر و ردیف عقب ۹۰۶ میلیمتر فضای سر دارد اما کامارو کوپه در ردیف جلو ۹۴۹ میلیمتر و عقب ۸۹۶ میلیمتر است.
تپش‌هایی که دود به پا می‌کند

شورولت کامارو با ۲ موتور ۶ و ۸ سیلندر وارد بازار می‌شود که نمونه ۶ سیلندر آن مدل RS و نمونه ۸‌سیلندر آن به مدل‌های SS ،‌ZL1 و Z/28 تقسیم می‌شوند. کامارو SS مدل ۲۰۱۵ می‌تواند با موتور ۸سیلندر ۱۶ سوپاپه با حجم ۶۱۶۲ سی‌سی (۶.۲ لیتر) در دور موتور ۵۹۰۰ RPM حداکثر قدرت ۴۰۰ اسب بخار تولید کند و توجه داشته باشید در کامارو با گیربکس دستی حداکثر قدرت به ۴۲۶ اسب بخار تغییر پیدا می‌کند. ‌حداکثر گشتاور این خودرو با یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک برابر ۵۶۹ نیوتن‌متر در دور موتور ۴۳۰۰ دور در دقیقه است. خط قرمز دورسنج موتور ۶۲۰۰ است و در حالت اسپرت تعویض دنده‌ها در ۶۱۵۰ دور تعویض می‌شوند. موتورهای آمریکایی به حجم بالا و قدرت فوق‌العاده معروفند و به‌راحتی می‌تواند با تغییر یک میل سوپاپ دنیایی دیگر را به‌دست آورند.  شتاب صفر تا ۱۰۰ کامارو SS گیربکس اتوماتیک با رقیبش ماستنگ GT گیربکس اتوماتیک یکی است و عدد ۴.۸ ثانیه را رقم می‌زند. کامارو SS با گیربکس دستی ۴.۶ ثانیه زمان لازم دارد تا سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ برساند و البته ماستنگ GT هم با یک موتور ۸‌سیلندر ۵ لیتری ۳۲ سوپاپه می‌تواند این زمان را برای خودش به ثبت برساند. حداکثر سرعت کامارو SS برابر ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است اما پیشنهاد ما این است با نمونه کانورتیبل به‌دلیل فشار و جریان هوا این سرعت را با سقف باز تجربه نکنید.
غرشی منطقی کنار ساحل

بر اساس منطق زمانی که سقف خودرو باز باشد میزان جریان باد درون خودرو بالاست و البته با افزایش سرعت این جریان چندین برابر می‌شود، مثلا زمانی که سرعت ۸۰ کیلومتر باشد تحمل جریان هوا برای سرنشینان ردیف عقب کمی آزاردهنده می‌شود، حالا فرض کنید این سرعت دو برابر شود؛ مطمئنا سرنشینان جلو هم با این موضوع به مشکل برمی‌خورند البته دیگر سرعت ۲۵۰ کیلومتر با سقف باز را امتحان نکردیم زیرا به دلیل صدای شدید باد و ذرات معلقی که وارد چشم‌مان می‌شد، رانندگی خطرناک می‌شد. نتیجه می‌گیریم اگر برای یک مهمانی مهم آماده شده‌اید و روی فرم موهایتان حساس هستید، با سقف باز سرعت بیشتر از ۸۰ کیلومتر را تجربه نکنید.

سیستم صوتی برای آمریکایی‌ها بسیار مهم است و در تمام خودروهایشان از بهترین‌ها استفاده می‌کنند. هیجانی که سیستم صوتی Boston با خروجی ۲۴۵ وات استریو این خودرو به این آزمایش القا می‌کرد حرکات نمایش پاور اسلاید نمی‌داد. سیستم صوتی این خودرو از ۸ اسپیکر و یک ساب ووفر تشکیل شده و خوشبختانه مجهز به سنسور کنترل صدا توسط سرعت خودرو است؛ یعنی با افزایش سرعت صدای سیستم صوتی افزایش پیدا می‌کند.

شاید برای تردد‌های شهری یا مسافرت‌ها بتوان از کامارو استفاده کرد اما نمی‌توان به‌طور صد در صد احساس خستگی نکرد. سیستم تعلیق مستقل کامارو ‌روی آسفالت‌های نا‌بسامان واکنش مثبتی دارد و می‌تواند ثبات بدنه را حفظ کند و مانع از تکان‌های شدید شود. این موضوع با وجود نوار تثبیت‌کننده و فرمان برقی آن در مانورهای سریع یا به قول ماشین‌بازها لایی‌کشی سربلند بیرون می‌آید؛ یعنی در پیچ‌های تند فشار جانبی ۰.۸۷ جی متحمل می‌شود در صورتی‌که ماستنگ در چنین شرایطی ۰۸۴ جی فشار جانبی را ثبت کرده و پس از آن شاهد دریفت خواهیم بود. یکی از دلایل ثبات کامارو تقسیم وزن ۵۱.۶درصد جلو و ۴۸.۴درصد عقب بوده و در نتیجه شورولت کامارو SS مدل ۲۰۱۵ با وجود یکی بودن فاصله عرضی چرخ‌های جلو و عقب ۱۶۱۷ میلیمتر و فاصله بین دو محور ۲۸۵۲ میلیمتر، در پیچ‌ها پایدارتر از ماستنگ است و در زمان رانندگی با ماستنگ GT باید منتظر سورپرایز برای شیطنت بود.  در طول آزمایش صدای دلچسب این خودرو بسیار لذت‌بخش بود و در حالت سکون با فشردن پدال گاز و تکان خوردن بدنه خودرو کاملا مشخص بود چه عظمتی زیر کاپوت خودرو وجود دارد. یک مسیر ساحلی طولانی جهت آزمایش شتاب انتخاب کردیم؛ وسط مسیر توقف کردیم و کامارو را در حالت تعویض دنده دستی قرار دادیم تا توسط شیفترهای پشت فرمان بتوانیم دنده را تغییر دهیم. موقعیت به‌دلیل وجود یک خودروی هیولا بسیار حساس بود و ثانیه‌های معکوس برای لانچ‌کردن آغاز شد، عکاس‌ها مستقر شدند و همزمان با فشردن پدال ترمز، پدال گاز را تا انتها فشردیم تا اینکه کمی با هرزگردی کارمان را آغاز کردیم. دنده‌ها را در دور موتور ۶۱۰۰ RPM توسط شیفترها تعویض می‌کردیم تا اینکه در HUD عدد ۱۰۵ کیلومتر مشاهده شد و زمان ۷.۱۳ ثانیه ثبت شد.

به‌دلیل دیجیتالی بودن HUD نمی‌توان عدد دقیقی ثبت کرد و توسط سیستم پیشرفته ثبت شتاب بار دیگر بدون کوچک‌ترین هرزگردی استارت زدیم و عدد ۶.۷۳ را ثبت کردیم اما بازهم تفاوت وجود داشت تا اینکه بار دیگر بسیار جنجالی آغاز کردیم و در پایان زمان ۵.۸۴ ثانیه برای شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومتر کامارو SS2015 نوشتیم.

در سایت شورولت از شتاب ۱.۴ مایل این خودرو صحبت شده بود که کامارو SS می‌تواند در زمان ۱۳.۳ ثانیه با سرعت ۱۶۸ کیلومتر در ساعت این مسافت را طی کند اما جالب است بدانید ماستنگ GT می‌تواند زمان ۱۲.۸ ثانیه با سرعت ۱۷۹ کیلومتر در ساعت را ثبت کند. در کل‌کل‌های خیابانی شاید ماستنگ بتواند با کامارو فاصله بگیرد اما در پیست به‌دلیل قدرت مانور بهتر کامارو SS می‌توان ماستنگ را بازنده دانست.

برای یک خودرو‌ پر‌قدرت موضوع ترمزگیری و ایمنی بحث فوق‌العاده مهمی است؛ مخصوصا برای این خودرو با وزن ۱۹۰۳ کیلوگرم (با مخازن خالی ۱۷۸۹ کیلوگرم)، به همین منظور سیستم ترمز برمبو با تغذیه ۴ سوپاپه ‌روی آن نصب شده تا اینکه بتواند در زمان و مسافت کمتری به‌علاوه با بهترین بازدهی خودرو را متوقف کند. این خودرو می‌تواند در مسافت ۳۰ متر سرعت خود را از ۹۶ کیلومتر به صفر برساند و البته فورد ماستنگ GT می‌تواند در ۳۲.۵ متر ایست کامل کند. ترمزهای این خودرو چهارچرخ دیسکی خنک‌شونده ABS است و سیستم‌های ترمز کمکی اضطراری EBA و همچنین سیستم کنترل کشش و کنترل پایداری به‌خوبی و در زمان بسیار مناسب می‌توانند راننده را در کنترل خودرو یاری دهند؛ موضوعی که باید توجه داشت این است که هنگام هرزگردی‌های ناگهانی مانند دور زدن سر بریدگی‌ها با فعال بودن سیستم ESP آزار‌دهنده نیست اما اگر آن‌را غیرفعال کنید، بی‌شک باید در کنترل خودرو تلاش کنید. در زمان آزمایش یک آمریکایی نمی‌توان از شیطنت با آن گذشت و مجبور به فشردن دکمه ESP شدیم تا از مدار خارج شود و کمی لغزش را تجربه کنیم. هنگام انحراف عقب خودرو با فرمان دادن و حتی فشردن پدال گاز کاملا می‌توان ‌روی مسیر دلخواه تمرکز و تسلط داشت البته این خودرو کمی محتاط‌تر از ماستنگ GT است اما چیزی کم نمی‌گذارد. بحث مورد توجه بعضی از خواننده‌های مطالب خودرویی مصرف سوخت خودروهای آمریکایی است اما این‌بار با حجم بالای آن کمی اعداد منطقی‌تر شده‌اند؛ خودروی کامارو SS مدل ۲۰۱۵ به ازای ۱۰۰ کیلومتر در شهر ۱۴ لیتر بنزین می‌سوزاند و در جاده ۹.۸ لیتر در صورتی‌که ماستنگ GT مدل ۲۰۱۵ به ازای تردد ۱۰۰ کیلومتر شهری ۱۷.۷ لیتر و جاده آن ۱۱.۳ لیتر است. به‌طور میانگین مصرف سوخت کامارو SS برابر ۱۱.۹ لیتر و ماستنگ GT برابر ۱۴.۵ لیتر است. با این تفاصیل کامارو می‌تواند با یک مخزن سوخت پر ۷۰‌لیتری خود مسافت ۴۸۶ کیلومتر شهری و ۷۳۰ کیلومتر جاده‌ای را طی کند.

نتیجه پایانی این است که نمی‌توان نتیجه صد در صد برای انتخاب بین کامارو SS با ماستنگ GT گرفت اما می‌توان بر اساس نیاز روزمره خودروی خود را با قیمت منطقی انتخاب کرد. خودروی کامارو SS کانورتیبل مدل ۲۰۱۵ قیمتی در حدود ۴۳ هزار دلار دارد درصورتی‌که ماستنگ GT کانورتیبل مدل ۲۰۱۵ قیمتی در حدود ۴۶ هزار دلار دارد. خودرویی که آزمایش شد مالک در زمان خرید ۲۱۲ هزار درهم (۱۹۷ میلیون تومان) پرداخت کرده بود.


بی ام و سری ۶ گران کوپه ۲۰۱۵

جمعه 29 اسفند 1393 03:26 ب.ظ

دنیای خودرو – بی ام و سری ۶ گران کوپه ۲۰۱۵

BMW-6-Series_Gran_Coupe_4 BMW-6-Series_Gran_Coupe_5 BMW-6-Series_Gran_Coupe_6 BMW-6-Series_Gran_Coupe_7 BMW-6-Series_Gran_Coupe_8 BMW-6-Series_Gran_Coupe_9 BMW-6-Series_Gran_Coupe_10 BMW-6-Series_Gran_Coupe_11 BMW-6-Series_Gran_Coupe_12 BMW-6-Series_Gran_Coupe_13 BMW-6-Series_Gran_Coupe_1


به گزاش دنیای خودرو، بر این اساس، پس از منتفی شدن تخصیص سهمیه ویژه بنزین نوروزی، ساعت ۲۴ امشب جمعه ۲۹ اسفند ماه و در فاصله چند ساعت به آغاز سال جدید، اولین سهمیه بنزین ۶۰ لیتری خودروهای شخصی با قیمت ۷۰۰ تومانی به کارت‌های هوشمند سوخت واریز خواهد شد.

مطابق با برنامه زمان بندی اعلام شده از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، ساعت ۲۴ جمعه ۲۹ اسفند ماه۶۰ لیتر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای با قیمت ۷۰۰ تومانی به کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی واریز می شود که در صورت اتمام سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی خودروسوان می توانند با استفاده از کارت هوشمند سوخت خود اقدام به خرید بنزین آزاد کنند.

علاوه بر این سهمیه گازوییل خودروهای عمومی هم بدون تغییر در قیمت و یا میزان سهمیه تا ساعت ۲۴ امشب جمعه ۲۹ اسفند در کارت‌های هوشمند سوخت شارژ و قابل برداشت خواهد بود.

در همین حال ستاد سوخت در واکنش به احتمال تغییرات جدید در سهمیه بنزین خودروهای شخصی برای سال آینده، اعلام کرده است: دولت هنوز برنامه‌ای برای تغییر سهمیه های بنزین یارانه ای در سال ۱۳۹۴ ندارد.

همزمان با واریز اولین سهمیه نوبرانه بنزین بهار ۱۳۹۴، مسئولان ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از آغاز دور جدید ابطال سهمیه ویژه بنزین برخی از وانت بارها از ابتدای فروردین ماه ۹۴ خبر داده اند.

در همین حال پیش بینی می شود از ساعت ۲۴ امشب ۲۹ اسفند ماه وانت بارهایی که اقدام به ثبت نام نکرده اند از ابتدای فروردین ماه سهمیه بنزین یارانه ای آنها به۶۰ لیتر با قیمت ۷۰۰ تومانی کاهش یابد.

بر اساس آمارهای ارائه شده هم اکنون در مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار وانت بار در چرخه حمل و نقل کشور وجود دارد که تاکنون ۹۵۰ هزار وانت بار هیچ گونه مراجعه ای برای ثبت نام در سامانه مربوطه برای فعال بودن در چرخه حمل و نقل عمومی نکرده‌اند و که بنا بر اظهارات مسئولان ستاد سوخت این تعداد، وانت بارهایی هستند که برای کارهای شخصی استفاده می شوند.

این در حالی است که از ابتدای اسفند ماه سال جاری سهمیه ویژه بنزین برخی از تاکسی های برون شهری کاهش یافت به طوری‌که سهمیه بنزین تاکسی‌های بنزین سوز از ۹۰۰ لیتر به ۷۵۰ لیتر و سهمیه سوخت تاکسی‌های دوگانه سوز از ۹۰۰ لیتر فعلی به ۵۰۰ لیتر کاهش یافته است.

با کاهش سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی برخی از خودروها دور جدید ابطال سهمیه ویژه بنزین برخی از وانت بارها هم از ابتدای فروردین ماه سال جاری در دستور کار ستاد سوخت و دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

علیرضا فیض بخش رئیس ستاد سوخت در جمع خبرنگاران در تشریح این طرح حذف سهمیه‌های ویژه بنزین ۷۰۰ تومانی وانت بارها و تاکسی‌ها، گفته است: از مجموع دو میلیون و ۲۰۰ هزار وانت‌بار کشور حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار دستگاه سال ۹۰ ساماندهی شده و ۹۵۰ هزار دستگاه ساماندهی نشده اند مجددا از ابتدای اسفند توسط وزارت کشور مورد ساماندهی قرار می‌گیرند.


BMW سری ۶ کوپه ۲۰۱۵

پنجشنبه 28 اسفند 1393 07:29 ب.ظ

دنیای خودرو – BMW سری ۶ کوپه ۲۰۱۵

BMW-6-Series_Coupe_3 BMW-6-Series_Coupe_4 BMW-6-Series_Coupe_5 BMW-6-Series_Coupe_6 BMW-6-Series_Coupe_7 BMW-6-Series_Coupe_8


دنیای خودرو -همه ساله در تعطیلات نوروز برای راحتی مسافران و همچنین تردد روان شهروندان تهرانی دوربین‌های ثبت تخلفات مربوط به طرح ترافیک و زوج و فرد خودروها خاموش می‌شود.

بر اساس همین روال به سراغ مسئولان پلیس راهور تهران بزرگ رفتیم که آنها با تأیید این موضوع عنوان کردند که دوربین‌های ثبت تخلفات مربوط به طرح ترافیک و زوج و فرد از ساعت امروز پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۳ خاموش شده‌اند و مجدداً از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح روز ۱۵ فروردین کار خود را آغاز می‌کنند.

به این ترتیب مسافران نوروزی که به شهر تهران می‌آیند و همچنین شهروندان تهرانی که قصد سفرهای درون‌شهری برای دید و بازدید عید را دارند نگرانی نخواهند داشت و می‌توانند از خودروی شخصی خود استفاده کنند.


تعرفه واردات خودرو تغییر نمی کند

پنجشنبه 28 اسفند 1393 07:28 ب.ظ

دنیای خودرو، ولی الله افخمی راد در نشست خبری با اشاره به اینکه واردات خودروهای بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی همچنان ممنوع است ، گفت: برای خودروهای کمتر از این حجم، تعرفه ۴۰ و ۵۵ درصد اعمال می شود.
افخمی راد افزود: وارد کنندگان خودرو علاوه بر این تعرفه، باید ضوابط دیگری هم رعایت و یک تا چهار خودرو فرسوده را به ازای هر خودرو وارداتی از رده خارج کنند.
وی درباره اینکه خودروهای بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی از چه مجرایی وارد شده است؟ گفت: ورود این نوع خودروها ممنوع است و امسال به ۱۵۰ مورد هم نرسید و آن هم مربوط به سفارتخانه هاست.
افخمی راد افزود: در سال اینده تعرفه های پایین مربوط به مواد اولیه است و هر چه تعرفه ها افزایش یابد، کالاهای مشمول نیز به سمت کالاهای نهایی نزدیکتر می شود و بالاترین تعرفه مربوط به کالاهای ۱۰۰درصد نهایی است.


Pagani Zonda F “Batman”

سه شنبه 26 اسفند 1393 01:55 ب.ظ


Pagani Zonda
Pagani Zonda F "Batman"

Pagani Zonda F “Batman”

Pagani Zonda F "Batman"

Pagani Zonda F “Batman”

Pagani Zonda F "Batman"

Pagani Zonda F “Batman”

Pagani Zonda F "Batman"

Pagani Zonda F “Batman”

Pagani Zonda F "Batman"

Pagani Zonda F “Batman”

Pagani Zonda F "Batman"

Pagani Zonda F “Batman”

http://www.donyayekhodro.com/


[http://www.aparat.com/v/uQlMI]
http://www.donyayekhodro.com/این بازیکن پس از این سانحه به بیمارستان منتقل شد و مورد مداوا قرار گرفت.

بازیکن جوان تیم فوتبال در یکی از اتوبان های تهران دچار سانحه رانندگی و خودرویش واژگون شد.

به گزارش فارس، فراز امامعلی بازیکن جوان تیم فوتبال پیکان که در یکی از اتوبان های تهران در حال رانندگی بود، خودرو‌یش دچار واژگونی شد.

این بازیکن پس از این سانحه به بیمارستان منتقل شد و مورد مداوا قرار گرفت.

446597_744

 http://www.donyayekhodro.com/


جدیدترین قیمت محصولات رنو +جدول

یکشنبه 24 اسفند 1393 12:39 ب.ظ


قیمت برخی از مدل‌های وارداتی سواری رنو در بازار تهران به شرح زیر است؛

دنیای خودرو -قیمت برخی از مدل‌های وارداتی سواری رنو در بازار تهران به شرح زیر است؛

reno

http://www.donyayekhodro.com/


فورد موستانگ ۲۰۱۵

یکشنبه 24 اسفند 1393 10:59 ق.ظ

دنیای خودرو -خودروی فورد موستانگ همواره یکی از پرطرفدارترین خودروهای موجود برای دوستداران خودرو در سطح جهان بوده است.

این خودرو از ابتدای تولید خود در سال ۱۹۶۴ علی رغم تغییرات گسترده در طراحی و مهندسی، ظاهر جذاب خود را حفظ کرده و توانسته است، محبوبیت کم نظیر خود را در طول سالیان حفظ کند.

شرکت فورد، موستانگ ۲۰۱۵ را با موتور پایه ۳.۷ لیتری ۶سیلندر با توان ۳۰۰ اسب بخار به بازار عرضه کرده است و قیمت این مدل که در شهر فلت راک میشیگان آمریکا تولید می‌شود ۲۴۴۲۵ دلار اعلام شده است

Ford-Mustang4 Ford-Mustang5 Ford-Mustang6 Ford-Mustang7 Ford-Mustang8 Ford-Mustang1 Ford-Mustang2


تولید برلیانس در پارس خودرو آغازشد

یکشنبه 24 اسفند 1393 10:58 ق.ظ

دنیای خودرو، محسن رضا باواخانی-مدیر پروژه برلیانس بابیان آغاز تولید برلیانسH330 گفت: با تلاش شبانه روزی و اجرای یک برنامه چالشی زیر ساخت ها و فرآیندهای تولید آماده و به صورت کامل اجرایی شده است.

وی با اشاره به آموزش پرسنل و آماده سازی زیرساخت ها و تجهیزات گفت :تولید محصول زودتر از موعد شروع شده و حتی از برنامه
جلوتر هستیم که در این مرحله از پروژه تمرکز فعالیت ها در افزایش تولید و کیفی سازی محصول است و این فرایند ضامن اثبات برتری محصول و درخشش مجدد نام پارس خودرو به عنوان با کیفیت ترین خودروساز کشور خواهد بود.

مهندس باواخانی با تاکید مجدد بر تولید باکیفیت برلیانس , وعده داد خودروهای ثبت نام شده به موقع و در زمان مقرر به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

پارس خودرو در سال ۹۴ برنامه تولید۱۸هزاردستگاه برلیانس H320 و H330 در دو تیپ اتوماتیک و دستی را دارد که درحال حاضر تولید H330شروع شده و  تولید مدل H320نیز از خردادماه سال آینده آغاز خواهد شد .


[http://www.aparat.com/v/PYL1J]
http://www.donyayekhodro.com/


بهترین خودروهای سال از نگاه خانم ها

شنبه 23 اسفند 1393 04:11 ب.ظ


امسال برای پنجمین سال، روزنامه‌نگاران زن از ۱۵ کشور برای انتخاب خودروهای محبوب خود دست به قلم شدند تا جایزه سال برای بهترین خودرو از نظر خانم‌ها شکل بگیرد.

سبک، طراحی، جذابیت، عملکرد، کیفیت رانندگی، فضای داخلی و بار، راحتی، ارزش در برابر قیمت و در نهایت جذبه زنانه معیارهای ده‌گانه این انتخاب می‌باشند.

2014_mercedes-benz_s-class1-500x375

بیشترین امتیازات در تمام این معیارها نهایتاً به مرسدس بنز کلاس اس جدید تعلق گرفت. خودرویی در رده لوکس که به عنوان یک خودروی کامل، شناخته می‌شود و انتخاب این شاهکار توسط خانمها نیز جای تعجبی ندارد. سال گذشتهفورد فیستا با موتور ۱.۰ لیتری اکوبوست، این عنوان را کسب کرده بود. مقام دوم رده‌بندی کلی نیز به آئودی A8رسید که آن هم خودرویی سدان و لوکس می‌باشد. انتخاب سوم خانم‌ها، تسلا مدل S است که یک سدان لوکس و البته الکتریکی است. ویژگی‌های مدرن در تسلا، چشم خیلی‌ها را می‌گیرد. چهارمین انتخاب بانوان نیز جگوار F تایپ کوپه است. خودرویی که به‌عنوان خودرویی رؤیایی و آرزوی خود نیز انتخاب نموده‌اند.

در بخش‌ها و دسته‌های مختلف نیز برندگانی بدین ترتیب انتخاب شدند:

خودروی خانوادگی: آئودی A3 سدان (مقام دوم: گلف)

Audi A3

Audi A3

خودروی اسپرت: آئودی S3 (مقام دوم: BMW M4 )

Audi S3

Audi S3

خودروی اقتصادی: هوندا جاز/فیت

خودروهای انتخابی سال توسط خانم‌ها

خودروهای انتخابی سال توسط خانم‌ها

خودروی سبز: تسلا مدل اس

خودروهای انتخابی سال توسط خانم‌ها

خودروهای انتخابی سال توسط خانم‌ها

شاسی‌بلند SUV: رنجروور اسپرت (مقام دوم: پورشه ماکان)

خودروهای انتخابی سال توسط خانم‌ها

خودروهای انتخابی سال توسط خانم‌ها

برنده برندگان: مرسدس بنز کلاس اس (مقام دوم: آئودی A8 )

خودروهای انتخابی سال توسط خانم‌هاخودروهای انتخابی سال توسط خانم‌ها

خودروهای انتخابی سال توسط خانم‌ها

خودروی رؤیایی: جگوار اف تایپ کوپه

خودروهای انتخابی سال توسط خانم‌ها

خودروهای انتخابی سال توسط خانم‌ها

 http://www.donyayekhodro.com/هلیکوپترهای کرایه ای Gotham Air از منهتن تا فرودگاه های JFK یا Newark پرواز می کنند و مسافران می توانند باری در حدود ۱۱ کیلوگرم نیز با خود به داخل هلیکوپتر ببرند

images

به گزارش دنیای خودرو به نقل از مهر، سرویس Gotham Air مخصوص اپلیکیشن های اندروید و iOS در امریکا است و کاربران با استفاده از این اپلیکیشن می توانند به جای تاکسی یک هلیکوپتر کرایه کنند. کاربران با استفاده از این اپلیکیشن و نصب آن روی اسمارت فون های خود می توانند حساب کاربری ایجاد کرده سپس یک صندلی به قیمت ۲۱۹ دلار را کرایه سپس هزینه را با کارت اعتباری خود پرداخت کنند.

این هلیکوپتر در صورتی پرواز می کند که هر ۶ صندلی آن پر شده باشد و از نکات جالب توجه آن می توان به نمایش تعداد صندلی های رزو شده، صندلی دلخواه و … را نام برد. در صورتی که در مدت زمان تعیین شده تعداد صندلی ها پر نشده باشند، پول صندلی رزرو شده برگردانده خواهد شد.

هلیکوپترهای Gotham Air تحت نظارت اداره هوانوردی فدرال امریکا بوده البته تنها مسافران ثروتمند می توانند ۲۱۹ دلار بابت سفری ۶ دقیقه ای را پرداخت کنند. این هلیکوپتر کار خود را با جزیره منهتن آعاز خواهد کرد و شاید به زودی این سرویس در سایر شهرهای امریکا نیز ارائه شود.

http://www.donyayekhodro.com/


 • تعداد صفحات :8
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  
هوشمند امینی

سایت تحلیلی خبری اخبار خودرو


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات