اخبار خودرو ،  در بهار امسال تغییراتی بر روی ظاهر آن اعمال گردید تا نمونه کاملا جدید آن که در نمایشگاه پاریس رونمایی گردید در سال ۲۰۱۸ وارد بازار شود. طراحی نسل دوم Q5 به گونه ای است که کاملا با Q3 و Q7 سازگار می‌باشد.

۲۰۱۸-audi-q5-front-view-01

Q5 جدید یک نسخه قدرتمندتر یعنی SQ5 را نیز به همراه دارد و خبر خوش اینکه فاصله ای بین عرضه این دو نسخه نبوده و همزمان با هم وارد بازار خواهند شد. Q5 از موتور چهار سیلندر دو لیتری توربو با قدرت ۲۵۲ اسب بخار و گشتاور ۲۷۳ فوت پوند بهره می‌برد که نیروی تولید شده از طریق یک گیربکس هفت دنده اتوماتیک دوکلاچه به چرخ ها انتقال می‌یابد. این سیستم انتقال قدرت قبلا نیز در A4 امتحان خود را پس داده است و اکنون در ترکیب با یک موتور قدرتمندتر شتاب صفر تا صد آن به ۶٫۴ ثانیه رسیده است.

۲۰۱۸-audi-q5-front-three-quarter-01-e1475166018450

در خصوص ویژگی های SQ5 نیز باید گفت به یک موتور V6 توربو ۳ لیتری مجهز شده که ۳۵۴ اسب بخار قدرت و ۳۶۹ فوت پوند گشتاور تولید می‌کند. آئودی وعده داده است این موتور قوی و جمع و جور در کنار گیربکس اتوماتیک هشت سرعته شتاب صفر تا صد SQ5 را به ۵٫۲ ثانیه برساند.

۲۰۱۸-audi-q5-cabin-02

اس یو وی متوسط آئودی در ابعاد خارجی خود شاهد افزایش بوده که موجب بیشتر شدن فضای بار و سرنشین ها شده است. تولید این محصول از اواخر ۲۰۱۷ در تاسیسات آئودی در مکزیک آغاز خواهد شد.

۲۰۱۸-audi-q5-rear-view-01