اخبار خودرو ، سال گذشته نمایشگاه ژنو میزبان کانسپت سوآی بود که به گفته کارشناسان میتوانست مبنای نسل بعدی میکرا باشد و اکنون با مشاهده تصاویر میکرا متوجه میشویم این ادعا تا حد زیادی صحیح بوده است. میکرای جدید درازتر، پهن تر ولی کم ارتفاع تر از نسل فعلی است و چراغ های کشیده، جلوپنجره V شکل به کار رفته در خانواده نیسان به همراه خطوط و زوایای تیز استفاده شده بر روی سپر همه نشان دهنده اتومبیلی اسپرت تر هستند.

nissan_micra_-_front_watermarked

تصاویر جاسوسی گرفته شده از نمونه آزمایشی نیز با وجود استتار سنگین حاکی از پایین تر بودن سقف خودرو داشت. در نمای عقب نیز شباهت ها به کانسپت سوآی مشاهده میشود و چراغ های عقب خوش استایل به همراه اسپویلر سقف باز هم از روح اسپرتی حاکم بر نسل جدید میکرا خبر میدهد.

nissan-micra-001

با توجه به عدم اقبال به میکرا در بازار اروپا به ویژه نسبت به طراحی داخلی و کاهش فروش نسل فعلی آن، اعمال این حجم از تغییرات و دگرگونی ها طبیعی به نظر میرسد تا نیسان بتواند با نسل جدید میکرا هم ذهنیت قبلی مشتریان را تغییر دهد و هم به فروش بالاتری دست یابد.

nissan-micra-003

همانند نسل جدید نیسان جوک، در میکرا نیز از پلتفرم مشترک نیسان و رنو برای اتومبیل های کوچک یعنی CMF-B استفاده شده است. و باز هم همانند نسل جدید نیسان جوک، میکرا نیز مشتریان جوان و اهل مد را به عنوان جامعه هدف اصلی خود قرار داده است که این موضوع را میتوان از رنگ های متعدد بدنه و انتخاب های گوناگون در طرح های داخلی متوجه شد.

nissan-micra-002

طراحی داخلی میکرای جدید کمک خواهد کرد تا بتواند با محصولاتی چون فولکس پولو و کیا ریو به رقابت بپردازد. جنس مواد بکار رفته بهتر شده و در رده های تجهیزاتی بالاتر از چرم نیز استفاده شده است. همچنین نصب سیستم های ارتباطی سرگرمی جدید که قابلیت اتصال به گوشی های همراه را دارد نیز میتواند به جلب نظر مشتریان کمک کند.

nissan-micra-007 (1)

همانطور که گفته شد میکرا ۲۰۱۷ بر روی پلتفرم CMF-B نصب شده و استفاده از سه پیشرانه برای آن قطعی است. موتور یک لیتری ۳ سیلندر توربوی بنزینی، موتور ۱٫۵ لیتری دیزل که محبوب ترین نمونه در خط تولید است و موتور ۱٫۶ لیتری بنزینی توربو به قدرت ۱۹۰ اسب بخار که اوج توانمندی های میکرا را به نمایش خواهد گذاشت و احتمالا یک نسخه هیبریدی را نیز باید به این فهرست افزود.

فروش نسل جدید میکرا از ابتدای سال ۲۰۱۷ آغاز شده و انتظار میرود قیمت پایه آن چیزی در حدود ۱۰ هزار پوند باشد.