اخبار خودرو ، دیگر فروش پایین کولئوس را فراموش کنید. رنو در نسل جدید این اس یو وی جان تازه ای به آن بخشیده است و البته نباید فراموش کرد که رقبای قدرتمندی مانند کیا سورنتو و هیوندای سانتافه نیز انتظار آن را میکشند.

نسل جدید رنو کولئوس

نسل جدید رنو کولئوس

شایعات زیادی پشت سر این اس یو وی که در اواخر سال جاری عرضه خواهد شد وجود داشت. شایعاتی مانند اینکه رنو از اسم مکستون برای اس یو وی بعدی خود استفاده خواهد کرد اما فرانسوی ها ترجیح دادند نام کولئوس را همچنان حفظ کنند.

نسل جدید رنو کولئوس

نسل جدید رنو کولئوس

بر خلاف سابقه نه چندان درخشان این خودرو در اروپا در جاهای دیگر جهان موفق بوده و فروش نسل قبلی آن در چین همچنان پرقدرت ادامه دارد.

کولئوس جدید در کنار دو اس یو وی دیگر رنو یعنی کپچر و قاجار قرار خواهد گرفت و در آن بر فضای سرنشینان عقب تمرکز بیشتری شده است، یعنی چیزی که خریداران یک اتومبیل خانوادگی انتظار دارند. به احتمال زیاد نسخه ۷ نفره آن نیز پس از عرضه نمونه ۵ نفره به بازار خواهد آمد.

این آخرین قطعه پازل از سبک جدید طراحی رنو است که در سال ۲۰۱۲ با کلیو شروع شد. رییس طراحی رنو، لارنس وندر آکر درباره کولئوس گفته است : « هر اینچ آن تبلور یک اس یو وی و یک رنو است. چالش اصلی طراحی یک اس یو وی بود که نه تنها با ظرافت بلکه مدرن و چابک باشد. به لطف خطوط افقی بدنه، برجستگی های عضلانی و ارتفاع بلند از سطح زمین توانستیم به ترکیبی قدرتمند در ظاهر آن دست پیدا کنیم. »

نسل جدید رنو کولئوس

نسل جدید رنو کولئوس

مشخصه طراحی در نمای جلو چراغ های C شکل آن هستند که رنو از این طرح در مگان و کلیو نیز استفاده کرده است. به خصوص در نمای عقب تاثیر طراحی مگان کاملا آشکار است. چراغ های کشیده ای که تقریبا در تمام طول عقب امتداد پیدا کرده و نشان رنو آنها را از یکدیگر جدا نموده است. در سپر عقب نیز دو خروجی اگزوز کرومکاری شده جلب توجه میکنند.

نسل جدید رنو کولئوس

نسل جدید رنو کولئوس

در داخل خودرو از یک تبلت عمودی همانند مگان و سنیک استفاده شده است. پوشش چرم داشبورد و صندلی ها و نشان دهنده های دیجیتال پشت فرمان از دیگر ویژگی های طراحی داخلی هستند. حتی در نسخه استاندارد نیز یک صفحه نمایش ۷ اینچی افقی به همراه بلوتوث و USB پیش بینی شده است.

نسل جدید رنو کولئوس

نسل جدید رنو کولئوس

به گفته رنو این خودرو در بازارهای استرالیا، ترکیه، کشورهای حاشیه خلیج فارس و برخی کشورهای آمریکای لاتین به عنوان بازار اصلی آن در سه ماه چهارم سال جاری عرضه خواهد شد و خیابان های روسیه، اروپا و انگلیس در سال بعد میزبان کولئوس جدید خواهند بود.