اخبار خودرو ، نسخه موتور وسط اسپرت محبوب آمریکایی، شورلت کوروت در راه است یا حداقل علاقه مندان به صنعت خودرو اینطور گمان میکنند. این حدس و گمان ها به لطف شایعات، اطلاعات و تصاویر درز کرده ای است که از آزمون های اخیر جنرال موتورز گرفته شده است. پس از یک دهه حدس و گمان درباره این اسپرت با سابقه آمریکایی اطلاعاتی که درباره نسل جدید آن داریم به شرح زیر است.

نسل جدید کوروت

نسل جدید کوروت

یکی از دلایل فروش بالای نسل فعلی کوروت قیمت مناسب آن است. قیمت پایه ۵۵۴۰۰ دلار برای C7 بدان معنی است که شما میتوانید یک خودروی عضلانی و قدرتمند را با هزینه ای به مراتب کمتر از رقبایش خریداری کنید. البته این قیمت برای نسخه موتور وسط بیشتر است و احتمالا خیلی بیشتر. به ویژه آنکه شاسی و پلتفرم جدیدی باید برای قرار دادن موتور در پشت صندلی طراحی شود. ۱۵۰ هزار دلار قیمتی است که در بیشتر محافل بر سر زبان ها افتاده است و این نزدیک به دو برابر قیمت سلطان فعلی کوروت ها، یعنی Z06 است.

نسل جدید کوروت

نسل جدید کوروت

اگر نسل جدید بخواهد اصالت خود را حفظ کند انتظار میرود به یک موتور V8 قدرتمند مجهز باشد (که احتمالا از طراحی کاملا جدیدی نیز برخوردار خواهد بود) اما برخی شایعات مبنی بر استفاده از یک موتور V6 توربو برای پایین تر آوردن قیمت نیز به گوش میرسد.

از آنجا که موتور در پشت کابین قرار گرفته، طراحی آن کاملا متفاوت با نسل قبلی موتور جلو خواهد بود. عکس های جاسوسی که اخیرا گرفته و به کوروت C8 منصوب شده نشان میدهد کابین به جلوتر آمده و بخش پشت آن طولانی تر شده است. دو لبه کشیده در ستون های پشتی نیز به چشم میخورد که مشخصه خودروهای موتور وسط بوده و در مک لارن ۵۷۰S و فورد جی تی نیز مشاهده میشود.

تنها دلیل تغییر ساختار کوروت به موتور وسط بهبود عملکرد آن است. مهندسان جنرال موتورز دریافته اند که درخصوص انتقال قدرت در سوپراسپرت های موتورجلو و نیز قابلیت های آنها در پیچ ها محدودیت وجود دارد. کما اینکه مدل فعلی Z06 به عنوان یک سوپراسپرت فوق العاده، بسیاری از قابلیت های خود را مدیون موتور وسط بودنش است. قرار گرفتن موتور در وسط موجب تقسیم بهینه وزن نیز شده و در نتیجه پایداری در پیچ ها افزایش می یابد.

اکنون بسیاری از علاقه مندان به این اسپرت آمریکایی منتظر هستند تا ببینند آیا بالاخره کوروت میتواند رقیب مستقیمی برای فراری و لامبورگینی باشد. شواهد حاکی از این است که این امر به واقعیت نزدیک شده است اما باید صبر کرد تا توانمندی های کوروت جدید را مستقیما لمس نمود.