اخبار خودرو ، باور کردن این موضوع که هوندا آکورد تنها ۴۰ سال سن دارد دشوار است. این در حالی است که طی این ۴۰ سال این خودرو همواره نقش پر رنگی در گزینه های مورد انتخاب خریداران در آمریکا ایفا کرده و بیش از ۱۲٫۷ میلیون دستگاه از آن در این کشور به فروش رفته است.

هوندا آکورد

هوندا آکورد

اولین نسل از هوندا آکورد در سال ۱۹۷۶ به صورت هاچ بک سه در ارائه شد که اتفاقا فاصله محورهای آن از نسل فعلی هوندا فیت کمتر بود.

هوندا آکورد

هوندا آکورد

در سال ۱۹۷۹ نمونه سدان آن وارد بازار شد و سه سال بعد هوندا تصمیم گرفت کارخانه تولید آکورد را در خود آمریکا ایجاد کند. با افتتاح تاسیسات جدید در ماریسویل اوهایو، هوندا تبدیل به اولین خودروساز ژاپنی گردید که در خاک آمریکا به تولید خودرو میپرداخت.

هوندا آکورد

هوندا آکورد

پس از آن آکورد اولین خودروی تولید شده در آمریکا از یک خودروساز ژاپنی بود که به کشورهای مختلف صادر میشد. در سال ۱۹۸۷ هوندا، آکوردهای تولید شده در آمریکا را به تایوان صادر کرد. سال بعد هوندا تولید نسخه اختصاصی از آکورد کوپه در تاسیسات اوهایو را آغاز نمود که نسخه صادراتی آن محسوب میگشت. طی سال های بعد نقاط عطف دیگری در تولید آکورد رخ داد که شامل عرضه آکورد V6 در ۱۹۹۴ و نسخه هیبریدی در ۲۰۰۵ میشد. در ۲۰۱۴ هوندا به رقم تولید ۱۰ میلیون دستگاه آکورد در تاسیسات اوهایو دست یافت و امروزه در حالی که شاهد عرضه نسل نهم آکورد هستیم، بیش از ۱۰٫۵ میلیون دستگاه از آن در آمریکا تولید شده است.

هوندا آکورد

هوندا آکورد

آکورد، اولین گام هوندا برای تبدیل شدن به یک خودروساز تمام عیار در آمریکا و حضوری جدی در این بازار رقابتی بود. اگرچه فروش آن اکنون تا حدی تحت الشعاع سیویک قرار گرفته اما همچنان پرفروش ترین مدل هوندا است. در ماه می اخیر هوندا با فروش ۱۴۰۵۴۸ دستگاه آکورد رشد قابل توجهی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است. این آمار نشان میدهد که آکورد پنجمین مدل پرفروش سال در آمریکا است و تویوتا کمری با ۱۶۷۱۹۹ دستگاه در صدر آن قرار دارد.

هوندا اعلام کرده که آکورد پر فروش ترین خودروی آمریکا طی سه سال اخیر در زمینه تک فروشی بوده است. همچنین به گفته این شرکت، آکورد پر فروش ترین اتومبیل برای خریداران زیر ۳۵ سال میباشد. در حال حاضر بیش از ۹۹ درصد محصولات هوندا که در آمریکا به فروش میرسد در خاک این کشور تولید شده است.

در ویدئوی زیر میتوانید روند تکامل هوندا را به تماشا بنشینید.