اخبار خودرو ، به تازگی یک اتومبیل الکتریکی توانسته است ظرف مدت تنها ۱٫۵ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و برخلاف تصور همگان این خودرو یک تسلا نیست.

سریع ترین خودروی الکتریکی جهان

سریع ترین خودروی الکتریکی جهان

این رکورد اعجاب انگیز توسط اتومبیلی به نام « گریمسل » به ثبت رسیده که به وسیله گروهی از دانشجویان سوییسی ساخته شده است.

البته این رکورد زنی چندان هم جای تعجب نخواهد داشت اگر از جزییات آن مطلع شوید. این خودرو از یک بدنه فیبر کربنی که روی شاسی مونوکوک آلومینیومی سوار شده و تنها ۳۱ پوند وزن دارد بهره میبرد. در همین حال هر چرخ به یک موتور الکتریکی با قدرت ۵۰ اسب بخار متصل میباشد که توسط خود گروه دانشجویی ساخته شده است. در واقع این گروه بیشتر قطعات ماشین الکتریکی رو از نظر وزن و ابعاد طوری طراحی کردند که برای باتری های لیتیوم یون فضای کافی وجود داشته باشد.

در واقع دانشجویانی که گیمسل را ساخته اند عضو آکادمی موتور اسپرت زوریخ (AMZ) بوده و در مسابقات فرمولا دانشجو رقابت میکنند. فرمولا دانشجو رقابتی فشرده بین خودروهای الکتریکی و بنزینی است که در آن بیشتر بر مهندسی خودروها تمرکز میشود. این دانشجویان خودروهای تولیدی خود را بررسی هزینه ای به گروهی از کارشناسان میسپارند. اگر این خودروها هزینه ساختی بیش از حد استاندارد داشته باشد، گروه تولید کننده باید یک سرمایه گذار را برای تامین هزینه های ساخت متقاعد کند.

از آنجا تیم ها اتومبیل هایشان را برای ارزیابی عملکرد به پیست برده و در آزمون هایی مثل شتاب، حرکت در مسیری به شکل ۸ لاتین، حرکت اسلالوم و در نهایت آزمون استقامت ۱۳٫۶ مایلی محک بزنند. به دلیل مسائل ایمنی خودروها مانند مسابقات عادی در کنار هم رقابت نخواهند کرد. (اتومبیل های تولیده شده گران قیمت بوده و راننده های آن اکثرا دانشجویانی هستند که تجربه رانندگی کافی ندارند)

در فیلم زیر عملکرد این خودرو در بخش فنی و ثبت رکورد شتاب را مشاهده خواهید کرد (برای تماشای تست شتاب ۱:۴۵ ثانیه اول فیلم را رد کنید).


————————————————————————————-

سریع ترین خودروی الکتریکی جهان رکورد زد + فیلم