اخبار خودرو ، کاربرد هر ماشین شاید مهم ترین نکته باشد و به نظر رانندگان حرفه ای توسان به عنوان یک اسب بارکش خانوادگی ساخته شده است. اموری مثل عبور از ترافیک های سنگین شهری، رفت و آمد هر روز به سرکار، خریدهای روزانه و … کارهایی هستند که با توسان خیلی راحت آنها را انجام خواهید داد.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

البته این موارد در زندگی امروزه نیازمند خودرویی با استخوان بندی مستحکم مانند هیوندای توسان است. ویژگی هایی مثل قدرت مانور، فضای داخلی زیاد و کیفیت ساخت بالا برای چنین اتومبیلی واقعا مهم است تا بتوان آن را برای استفاده روزمره انتخاب کرد و توسان در هرکدام از این موارد با اعتماد به نفس کامل وارد میشود. و به طور کلی بعد از تجربه سواری چند ماهه میتوانید آن را یکی از بهترین های کلاس خودش به شمار بیاورید.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

در کل توسان یک ماشین خیلی خوش قیافه است که فضای داخلی زیاد داره بدون اینکه فضای بیرونی آن پهن و بدقواره شده باشد. این ماشین در شرایط رانندگی شهری بسیار کم اشتباه ظاهر میشود. بسیار راحت، با امکانات در دسترس و مهمتر از آن کاربردی؛ و در صورتی که به دنبال یک اس یو وی متوسط باشید به احتمال زیاد شما را کاملا راضی خواهد کرد.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

البته همیشه در رانندگی مقداری هیجان هم نیاز است. مانند شتاب بالا در بزرگراه ها، طراحی جذاب داخلی، تجهیزات الکترونیکی مدرن و … . به طور خاص وقتی صحبت از این موارد میشود ذهن شما سمت گران قیمت ترین، لوکس ترین یا اسپرت ترین خودروهای این کلاس میرود اما توسان به شما ثابت میکند گزینه های بهتری هم وجود دارند.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

هیوندای توسان را میتوانید به عنوان یک جایگزین محبوب برای IX35 در نظر بگیرید. اما رقبای سرسختی در این کلاس در مقابل توسان هستند که مزدا CX-5، تویوتا RAV-4، نیسان X-Trail و سوبارو فورستر از آن جمله اند.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

قیمت این خودرو از ۲۷۹۹۰ دلار شروع میشود و ما برای تست یک هیوندای توسان اکتیو ایکس آبی رنگ به قیمت ۳۲۹۹۰ دلار تهیه کردیم (رنگ های متالیک را با ۵۹۵ دلار میتوان سفارش داد). این مدل بین نسخه ابتدای اکتیو و نسخه فول الیت، مجهز به گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک (۲۵۰۰ دلار گرانتر از گیربکس دستی) و دیفرانسیل جلو میباشد.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

موتور استفاده شده در این نسخه مشابه نمونه گیربکس دستی است. یعنی همان موتور ۲ لیتری چهار سیلندر بنزینی با قدرت ۱۶۲ اسب بخار و گشتاور ۲۰۳ نیوتن متر که مصرف سوخت ترکیبی آن با ۷٫۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر اندکی بیشتر از نمونه گیربکس دستی است.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

در فهرست تجهیزات استاندارد توسان رینگ های ۱۸ اینچی آلیاژی، چراغ های اتوماتیک، LED های روشنایی در روز، چراغ های مه شکن، سیستم کمکی تپه نوردی، کنترل ترمز در سرازیری، کروز کنترل، سنسور پارک و دوربین دید عقب، دو نقطه اتصال صندلی کودک، صندلی های چرمی و ریل های سقف؛ قابل مشاهده است.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

با استفاده از صفحه نمایش هفت اینچی میتوانید سیستم صوتی مجهز به شش بلندگو را کنترل کنید، اتصالات USB و AUX را اجرا کنید یا تلفن همراه خود را به بلوتوث خودرو متصل نمایید. در این مدل هنوز اپل کار پلی نصب نشده و بنابراین نمیتوانیم در این خصوص اظهار نظر کنیم اما هیوندای اعلام کرده از ماه آینده نسخه های اکتیو و اکتیو X هم به این سامانه مجهز خواهند شد.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

متاسفانه برای نسخه اکتیو ایکس سیستم چهار چرخ متحرک و هدایت ماهواره ای به صورت آپشن در نظر گرفته نشده و این دو گزینه مختص نسخه های الیت و هایلندر است. همچنین موارد دیگری مانند سنسور باران، صندوق پران هندزفری و تهویه مطبوع دو فصل با قابلیت تنظیمات مجزا در عقب و جلو نیز فقط برای نسخه الیت قابل سفارش است.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

درون کابین، صندلی‌های چرمی راحت هیوندای توسان تکیه‌گاه مناسبی دارند و دسته‌ دنده نیز ظاهر قدرتمند و فوق‌العاده‌ای را در جلو ایجاد کرده است. کنسول وسط نیز بسیار مناسب پرداخته شده و حس و حال یک خودروی لوکس را القا می‌کند. در همین حال، در تریم لیمیتد، طراحی‌های بیشتری به پنل درها و کنسول اضافه شده است. ضمن اینکه، جاهای قرار دادن وسایل هم به وفور یافت می‌شوند. با استفاده نمایشگر لمسی هفت اینچی سیستم اطلاعات و سرگرمی، به راحتی می‌تواند به ابزارهای تنظیم‌کننده دسترسی یافت و به این منظور، در هنگام رانندگی در جاده، شاید حتی نیازی به نگاه کردن نباشد. همچنین برخی تجهیزات که معمولاً به کراس‌اورهای لوکس اختصاص دارند، در هیوندای توسان در دسترس قرار دارند؛ از جمله تهویه صندلی‌های جلو، گرم‌کن صندلی‌های عقب و ترمز اضطراری خودکار با سیستم حفاظت از عابران پیاده.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

بسیاری از خودروهای مدرن با قابلیت باز کردن قفل به صورت غیرمستقیم، امکان باز شدن بدون دست درب عقب را فراهم می‌کنند. در این زمینه، هیوندای توسان پا را فراتر گذاشته است؛ صاحب خودرو، در حالی که کلیدها را در جیب خود دارد، تنها کافی است که برای چند لحظه در پشت کراس‌اور بایستد تا درب عقب به صورت اتوماتیک برایش باز شود. در نتیجه نیازی نیست که به‌عنوان مثال، کیسه‌های خرید را ابتدا زمین بگذارید و سپس در را باز کنید. هیوندای جنسیس و سوناتا نیز چنین قابلیتی دارند.

هیوندای توسان 2016

هیوندای توسان ۲۰۱۶

کسانی که چند روز با نسل جدید هیوندای توسان همراه باشند بدون شک این نکته را تایید میکنند که این خودرو کاملا ارزش مبلغی را که برایش پرداخت میکنید دارد. هیوندای توسان در کلاس اس یو وی های متوسط یکی از رقابتی ترین خودروهاست که قطعا رقیب سرسختی برای دیگر خودروهای این کلاس خواهد بود.