اخبار خودرو ، سانگ یانگ در حال برنامه ریزی برای تولید سه محصول جدید در سه سال آینده است که به اعتقاد این شرکت موجب سودآوری و افزایش ظرفیت تولید این شرکت به میزان ۵۰۰ هزار دستگاه در سال و فروش ۱۰ هزار دستگاه در انگلستان خواهد شد.

نسل جدید سانگ یانگ رکستون

نسل جدید سانگ یانگ رکستون

این شرکت در سال آینده نسل کاملا جدید ۴×۴ رکستون را عرضه میکند. این خودرو که پیش از این با کد Y400 شناخته میشد رقیب مستقیم هیوندای سانتافه در بازار خواهد بود. این شاسی بلند کره ای به دو موتور ۲٫۲ لیتری دیزل و ۲ لیتری توربوی بنزینی مجهز شده و از سیستم هایی مانند هشدار بین خطوط و ترمز اضطراری خودکار سود میبرد. قیمت آن نیز در زمان عرضه در انگلیس کمتر از ۳۰ هزار پوند خواهد بود.

در سال ۲۰۱۸ سانگ یانگ بر اساس شاسی رکستون اقدام به عرضه پیکاپی با کد Q200 خواهد کرد تا با فورد رنجر و تویوتا هایلوکس رقابت کند. این پیکاپ در دوگونه عرضه خواهد شد که فاصله بین محورها و طول قسمت بار در آنها متفاوت بوده و از موتوری مشابه رکستون استفاده خواهند کرد.

نسل جدید سانگ یانگ رکستون

نسل جدید سانگ یانگ رکستون

در ۲۰۱۹ خودروساز کره ای با جایگزین کردن مدل فعلی اس یو وی متوسط کوراندو با استایل کاملا جدید، کیا اسپورتیج و نیسان قشقایی را به چالش خواهد کشید. طراحی آن برگرفته از تیوولی بوده و با بهره گیری از تعلیق عقب چند اتصالی (مولتی لینک) بر روی شاسی مونوکوک کشیده تر تیوولی نیز سوار خواهد شد. مدیران شرکت در حال حاضر مشغول ارزیابی سه پیشنهاد طراحی برای این مدل ها موسوم به C300 هستند و طبق اظهاراتشان اگر میخواهند به برنامه زمان بندی شده برسند باید هرچه زودتر تصمیم بگیرند.

نسل جدید سانگ یانگ رکستون

نسل جدید سانگ یانگ رکستون

حضور در آمریکا نیز چندان دور نیست

وقتی کوراندوی جدید عرضه شد، جانگ سیک چوی مدیر عامل سانگ یانگ بر این عقیده بود که زمان عرضه چند مدل در آمریکا فرا رسیده است. وی میگوید : « برنامه C300 مستقیما برای بازار آمریکا در نظر گرفته شده و اکنون که ماهیندرا توانسته پینین فارینا را مالکیت خود دربیاورد ما نیز باید به دنبال نامی باشیم که به اعتبارمان بیافزاید. » به عقیده وی عرضه سالانه ۵۰ هزار دستگاه خودرو در آمریکا دور از دسترس نیست.