اخبار خودرو ،فورد کا پلاس جدید پنج در که جایگزین فورد کا سه در ساخته شده بر اساس فیات ۵۰۰ می شود بر کاربرد و فضای داخلی متمرکز است تا پاسخ گوی مشتریان شود. این خودرو شبیه به فورد فیگو است که در هند به فروش می رسد و حتی در کارخانه فورد هند در سنند گجرات تولید و صادر می شود. هم چنین فورد تغییراتی را نیز برای این خودرو اعمال کرده تا با شرایط اروپا منطبق شود.

Ford-Ka_plus-2017-1024-01

ارتفاع سواری این خودرو کم تر از فورد فیگو بوده و شاسی جلوی باز مهندسی شده، فرمان، دمپرها و کمک فنرهای ارتقا یافته و نوار anti-roll جدید در جلوی آن تعبیه شده است. فورد هم چنین تایرهای low-rolling-resistance را برای بهره وری سوخت بهتر به همراه اسپویلر لبه جلوی کوتاه تر برای ایرودینامیک بهتر این مدل تعبیه کرده است.

فورد کا پلاس بر اساس پلتفرم خودروی کوچک جهانی فورد ساخته شده است. این خودرو کمی کوچک تر از فورد فیستا اما ۲۹ میلی متر بلندتر است. فورد ادعا می کند این خودرو دارای بهترین فضای سر و فضای پا برای سرنشینان عقب در کلاس خود است. این خودرو دارای ظرفیت صندوق عقب ۲۷۰ لیتر است که با تا شدن صندلی های عقب افزایش می یابد.

تجهیزات استاندارد این خودرو شامل شیشه جلو و آینه های کناریبرقی، شش کیسه هوا، قفل مرکزی، کنترل ثبات الکترونیکی و محدود کننده سرعت است. نسخه Zetec این خودرو دارای فرمان با روکش چرمی، کروز کنترل، صندلی های جلوی گرم شونده کنترل دمای خودکار، سیستم SYNC، رینگ های آلیاژی ۱۵ اینچی، شیشه برقی عقب، آینه های کناری گرم شونده و سنسورهای پارک عقب نیز هست.

فورد کا پلاس دارای موتور ۱٫۲ لیتری Ti-VCT چهار سیلندر بنزینی با قدرت ۷۰ و ۸۵ اسب بخار است. این موتور به گیربکس دستی پنج سرعت متصل شده و دارای میزان مصرف سوخت ۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و آلایندگی CO2 114 گرم در هر کیلومتر است.