دنیای خودرو - در حالی که مدل LS اعتباری به کمپانی ۲۶ ساله لکسوس بخشید نباید مدل ES را که براساس کمری بوده فراموش کرد. مدل اصلی ES پنج نسل را با لکسوس سپری کرده و مدل ۲۰۱۳ آن به عنوان مدل سال انتخاب شد.

لکسوس ES 2016

لکسوس ES 2016

به گزارش دنیای خودرو ، حال لکسوس قصد دارد نسل ششم این مدل را در ۲۰ آوریل در نمایشگاه شانگهای ۲۰۱۶ با ظاهری جدید رونمایی کند. این شرکت به تازگی تصویری تیزرمانند از قسمت جلوی آن که یکی از چراغ های جلو و بخشی از جلوه پنجره را نشان می دهد منتشر کرده است.

این خودرو به عنوان مدل ۲۰۱۶ در پاییز امسال عرضه خواهد شد و به نظر می رسد از پنجره مشبک جدید برخوردار باشد. باتوجه به تصویر تیزر شکل چراغ های جلو نیز تغییر کرده و لکسوس از طراحی لگوی خود در آن استفاده نموده است. این احتمال وجود دارد که شاهد تغییراتی در قسمت عقب و بخش کابین باشیم.

لکسوس ES 2016

لکسوس ES 2016

انتظار می رود ES 2016 در دو مدل ES 350 و ES 300h عرضه شود. ES 350 فعلی از موتوری که ۲۸۰ اسب بخار قدرت تولید می کند برخوردار بوده و ES 300h نیز از موتور ۲.۵ لیتری با سیستم اتکینسون سایکل هیبریدی که ۲۰۰ اسب بخار قدرت تولید بهره مند است.

هر دو مدل های فعلی دو چرخ جلو محرک هستند. انتظار می رود ES 350 2016 دارای موتور ۳.۵ لیتری V6 باشد که ۳۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کند. از رقبای کلیدی ES 2016 می توان به اتومبیل های Acura TLX, Buick LaCrosse, Cadillac XTS  و Lincoln MKZ اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ES 2016 باید تا نمایشگاه شانگهای ۲۰۱۵ که قرار است در اواخر این ماه برپا شود منتظر بمانیم .