دنیای خودرو – شرکت کادیلاک در نمایشگاه دیترویت بود که از اتومبیل قدرتمند خود به نام CTS-V 2016 رونمایی کرد که از موتور ۶.۲ لیتری وی ۸ با ۶۴۰ اسب بخار قدرت بهره می برد. در این بین جان هنسی و تیمش  تصمیم گرفتند تا این اتومبیل کادیلاک را بیش از پیش قدرتمند سازند و موتوری ۱۰۰۰ اسب بخاری به آن ببخشند.

مدل 1000 اسب بخاری CTS-V 2016 

مدل ۱۰۰۰ اسب بخاری CTS-V 2016

شرکت هنسی ، موتور این اتومبیل را با تغییراتی از جمله افزودن توربو دوقلو تقویت کرده تا قدرتش را به ۱۰۰۰ اسب بخار برساند. البته کمپانی HPE تنها به ایجاد تغییراتی در موتور نپرداخته و این اتومبیل را با تغییراتی دیگر از جمله قرار دادن ترمز کربن سرامیکی، چرخ های بزرگتر، لاستیک های پهن تر و بدنه ای ریسینگ رو به رو کرده است.

2016-hennessey-hpe100-twin-turbo-cadillac-cts-v_100507640_l

شرکت هنسی می گوید این اتومبیل با موتور ارتقا داده شده ۱۰۰۰ اسب بخاریش سرعتی معادل ۲۴۰ مایل برساعت دارد. البته اسب بخار بیشتر موجب می شود تا خودرو به خوبی نتواند بر موضوع آیرودینامیکی خود غلبه کند. تیم هنسی در نسل قبل CTS-V موتوری قرار دادند که سرعت اتومبیل را به ۲۲۰ مایل برساعت رسانده بود.

هنسی درباره این خودرو می گوید:

” هنوز هم وقتی در خارج از جاده قرار می گیریم جاده ما را فرا می خواند.”

واقعا مدل ارتقا داده شده CTS-V 2016 کادیلاک که توسط هنسی تقویت شده دیوانه کننده است و هرکسی جرات نشستن پشت فرمانش را نخواهد داشت.